Szukaj na stronie

STRONA GŁÓWNA
O STOWARZYSZENIU
LISTA CZŁONKÓW
WSZYSTKO
O CZYSTEJ WODZIE
CO MÓWIĄ NAUKOWCY
ORAZ LEKARZE
PUBLIKACJE
KSIĄŻKI O WODZIE
KODEKS DOBREGO
HANDLOWCA
KONTAKT
CZĘSTE PYTANIA
BIULETYN INFORMACYJNY
42.

NIE CHCEMY TRUĆ SIĘ CHEMIĄ Z WODY

Alfred Nobel był mądrym chemikiem i wynalazł kiedyś dynamit. Wynalazł go z nadzieją, że ten dynamit pomoże ludziom na całym świecie w pozyskiwaniu skał do budowy dróg, w wydobywaniu węgla, rud i innych kopalin przydatnych do życia. Ale pan Nobel nie spodziewał się tego, że znajdą się na świecie ludzie, którzy ten sam dynamit będą wykorzystywać do zabijania innych ludzi. Z tego powodu Alfred Nobel przeznaczył przed śmiercią cały swój majątek na nagrody dla ludzi z różnych dziedzin nauki, którzy swoją pracą i osiągnięciami przyczyniają się do szerzenia pokoju na naszym globie.
Na początku XX wieku wynaleziono inne okrutne metody masowego niszczenia ludzi i ich zdobyczy - broń atomową, chemiczną i biologiczną, a dzisiaj cały pokojowo nastawiony świat walczy z krajami, które taką broń posiadają. Państwa skupione w Organizacji Narodów Zjednoczonych starają się izolować od siebie państwa posiadające broń masowego rażenia. Pan Bush, obecny prezydent USA, toczył niedawno wojnę przeciw Irakowi, który podobno taką broń posiada.
Mądrych ludzi i wynalazców nie brakuje nam na świecie. Wśród nich niemało jest zdolnych chemików, którzy wynajdują tysiące nowych związków chemicznych przydatnych dla przemysłu, rolnictwa oraz dla nas - wszystkich ludzi na świecie. Potrzebujemy przecież różnych lekarstw, przydają się nam nawozy sztuczne oraz pestycydy, a w przeróżnych dziedzinach przemysłu nie byłoby żadnego postępu bez tysięcy związków chemicznych. Niestety te związki chemiczne nie są obojętne dla nas ludzi i ponieważ przedostają się nieuchronnie do środowiska naturalnego człowieka, mamy z nimi na co dzień do czynienia. Najgorsze jednak, że tysiące tych związków bardzo łatwo rozpuszcza się w wodzie i pozostaje w niej całkowicie niewidoczne i niewyczuwalne przez nasze zmysły. A ponieważ żadna z tradycyjnych metod oczyszczania wody nie jest w stanie tych związków z niej usuwać, stąd zmuszeni jesteśmy je wypijać. To przecież ta chemia wypijana przez nas z wodą jest główną przyczyną chorób alergicznych, nowotworowych i wielu innych. To przecież z powodu tej chemii, której najwięcej jest w wodzie, życie nas Polaków jest średnio 7 lat krótsze niż życie ludzi na Zachodzie Europy.
Dlatego cieszmy się z odkrycia osmozy odwróconej, nowej metody oczyszczania wody, która daleko wybiega ponad te tradycyjne. Jedynej metody, która potrafi skutecznie usunąć z wody niewskazane, często rakotwórcze i trujące związki chemiczne, przepuszczając jednocześnie zawarte w niej minerały. Metody, która daje nam wodę czystą, zdrową i bezpieczną, taką jaka była zawsze na ziemskim globie, zanim powstał przemysł i współczesna chemia.
Wypowiadamy wojnę wszystkim tym, którzy bezkarnie zatruwają chemią źródła naszych wód pitnych oraz wszystkim tym, którzy udają, że woda z kranu jest czysta i zdrowa. Jednocześnie proponujemy przyznać nagrodę Nobla tym, którzy odkryli osmozę odwróconą i zastosowali ją do oczyszczania wody pitnej.

Spis publikacji