Szukaj na stronie

STRONA GŁÓWNA
O STOWARZYSZENIU
LISTA CZŁONKÓW
WSZYSTKO
O CZYSTEJ WODZIE
CO MÓWIĄ NAUKOWCY
ORAZ LEKARZE
PUBLIKACJE
KSIĄŻKI O WODZIE
KODEKS DOBREGO
HANDLOWCA
KONTAKT
CZĘSTE PYTANIA
BIULETYN INFORMACYJNY
44.

SPRZEDAWCY URZĄDZEŃ OSMOTYCZNYCH - NAJLEPSZYMI LEKARZAMI W POLSCE

Dużo do myślenia dała mi rozmowa z pewnym lekarzem, który przed swoim nazwiskiem dopisywał sobie tytuł profesora (nazwisko profesora jest znane redakcji). Okazało się, że również ten lekarz nie zgadza się z tezą wielu znawców skażenia wody pitnej, którzy tłumaczą rekordową ilość chorób raka oraz wysoką umieralność Polaków jej wyjątkowo złą jakością.
Przypominamy, że częstość zgonów z powodu raka jest w Polsce dwukrotnie większa niż średnio na świecie. Mamy więc epidemię raka, a opinia publiczna nie jest informowana o rozmiarach ponoszonych ofiar. Liczba zmarłych z powodu raka jest wielokrotnie wyższa nie tylko od liczby zabitych w wypadkach drogowych, ale nawet od liczby rannych w tych wypadkach (stanowisko Komisji Ochrony Środowiska Senatu RP w sprawie jakości wody do picia).
Zatem nasz profesor medycyny nie zgadzał się z powyższym stanowiskiem szacownego organu jakim jest nasz Senat. Nasz profesor twierdzi, że choroby raka mamy zakodowane genetycznie i nasze geny dyktują czy dopadnie nas ta choroba czy też nie. Ale, gdy zapytałem go dlaczego my - Polacy mamy zakodowane w genach tak dużo chorób raka, a nie mają ich w genach Szwedzi, Niemcy, Austriacy czy Francuzi, to zamilkł. Na takie pytanie nie znalazł mądrej i logicznej odpowiedzi.
Zacytowałem panu profesorowi dane statystyczne z których wynika, że mężczyźni w Polsce umierają 9 lat, a kobiety 6 lat wcześniej niż mężczyźni i kobiety na Zachodzie Europy. Czyli życie Polaków jest średnio o 10% krótsze niż ludzi w krajach zachodnich - w krajach o zdecydowanie lepszej ochronie środowiska naturalnego, czyściejszych wodach powierzchniowych i zdrowszej wodzie pitnej w kranach oraz studniach.
Również w tym miejscu nasz profesor nie bardzo chciał pogodzić się z faktem, że to zła woda pitna w Polsce winna jest za taką umieralność. Pan profesor twierdził bowiem, że na zły wynik tej statystyki wpływa w Polsce wyjątkowo duża umieralność noworodków. Gdy jednak zapytałem dlaczego polskie noworodki umierają częściej niż noworodki na Zachodzie, to również w tym miejscu pan profesor nie znalazł odpowiedzi.
Niestety, jeszcze wielu lekarzy w Polsce myśli podobnie. Nie wiedzą, że woda płynąca z dzisiejszych kranów jest źródłem najczęstszych współczesnych chorób. Dzisiaj typowy lekarz w ogóle nie szuka źródła choroby, bo tutaj trzeba się bardziej wysilić. Za to ławiej jest jemu leczyć skutki występowania chorób.
Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) już ponad 15 lat temu ogłosiła słynne hasło, które powtarzane jest z każdym rokiem coraz częściej: "80% współczesnych chorób ma bezpośredni związek z jakością wody pitnej". I skoro tak jest, to wszyscy sprzedawcy urządzeń osmotycznych do oczyszczania wody pitnej są dzisiaj najlepszymi lekarzami. Bowiem oni, dając ludziom czystą, zdrową i bezpieczną wodę do picia, zapobiegają chorobom, a tytułowani lekarze zaleczają tylko ich skutki.

Spis publikacji