Szukaj na stronie

STRONA GŁÓWNA
O STOWARZYSZENIU
LISTA CZŁONKÓW
WSZYSTKO
O CZYSTEJ WODZIE
CO MÓWIĄ NAUKOWCY
ORAZ LEKARZE
PUBLIKACJE
KSIĄŻKI O WODZIE
KODEKS DOBREGO
HANDLOWCA
KONTAKT
CZĘSTE PYTANIA
BIULETYN INFORMACYJNY
50.

CZY W WODZIE MUSZĄ BYĆ MINERAŁY<

Jeżeli prawdą jest, że czysta woda jest szkodliwa, bo jest martwa i jałowa, wtedy nasuwa się pytanie dlaczego Eskimosi jeszcze żyją. Przecież piją przez całe swoje życie tylko czystą, pozbawioną wszelkich minerałów, wodę z lodu. Zatem skąd czerpią minerały Eskimosi, którzy nie posiadają dostępu do warzyw i owoców. Okazuje się, że wszystkie minerały, które również Eskimosom potrzebne są do życia, znajdują się po prostu w złowionych przez nich rybach.
W Himalajach żyje pewne plemię, które z fascynacją obserwują od wielu lat naukowcy z całego świata. Mowa tu o plemieniu Hunzów, które żyje odcięte od cywilizacji w himalajskich dolinach. Otóż również członkowie tego plemienia piją tylko wodę absolutnie czystą i pozbawioną minerałów. Wodę, która spływając do osad Hunzów z wysoko położonych lodowców, płynie po skałach zbudowanych z granitów i bazaltów znanych z tego, że są słabo rozpuszczalne. A ciekawość naukowców dotycząca życia Hunzów bierze się stąd, że średnia ich życia (uwaga: średnia !!!) przekracza 100 lat. Oczywiście nie ma jeszcze na to dowodów, że na tak długie życie Hunzów wpływa czysta woda, a nie np. świeże powietrze, brak telewizorów, hałasu itp. Ale jedno jest pewne i niezaprzeczalne - czysta woda nie szkodzi im.
Plemion żyjących w górach podobnie jak Hunzowie (myślimy ciągle o czystej wodzie) jest na świecie więcej. Wszyscy ich członkowie żyją zdecydowanie dłużej niż ludzie w krajach cywilizowanych, bogatych w szpitale i opiekę medyczną.

Na globie ziemskim żyje wiele grup etnicznych oraz plemion, które spożywają wyłącznie wodę pozbawioną minerałów.
I żyją długo i zdrowo.

W każdej godzinie z powodu setek przeróżnych chorób umierają na całym świecie dziesiątki tysięcy ludzi. A tymczasem nigdy w historii ludzkości i życia biologicznego na ziemi nie zanotowano ani jednego przypadku choroby spowodowanej piciem czystej wody.

Spis publikacji